DVE PERCENTA

TangoVida je občianske združenie, ktoré sa venuje šíreniu argentínskeho tanga na Slovensku.

Prečo argentínske tango?

Tango je viac ako tanec, je to aj hudba, kultúra, životný štýl a spôsob komunikácie. Teší sa veľkej obľube na celom svete a dokáže spájať ľudí rôznych národností a kultúr. Argentínske tango je zdravá a úžasná aktivita, nielen pre vyplnenie voľného času. Ako potvrdzujú mnohé výskumy, tango je zdraviu prospešné, a, okrem iného, sa využíva aj pri liečení Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby (mnohé informácie v tejto súvislosti nájdete na internete). Tancovanie tanga zlepšuje stav kardiovaskulárneho systému, zvyšuje mobilitu, rovnováhu a pevnosť tela a jeho centra. Argentínske tango poskytuje spoločenskú platformu pre stretávanie sa ľudí. Viac informácií nájdete na tejto stránke: http://www.todotango.com/english/history/chronicle/450/The-benefits-of-Argentine-tango-dancing/(jediná oficiálna webová stránka pre národné záujmy Argentíny)

 

Čo robí TangoVida?

TangoVida realizuje množstvo aktivít, ktorými prispieva k šíreniu argentínskeho tanga na Slovensku:

Pravidelné lekcie argentínskeho tanga (4 -5 krát týždenne).

Pravidelné praktiká, kde si tanečníci voľne skúšajú naučené, a, v prípade potreby konzultujú s inštruktorom.

Pravidelné milongy – tangové tančiarne (minimálne raz týždenne), kde sa tanečníci stretávajú a tancujú.

Každoročná organizácia najväčšieho tango maratónu na Slovensku za účasti viac ako 250 tanečníkov z viac ako 20 krajín (bratislavatangoparty.com).

Organizácia prvého najväčšieho medzinárodného tango festivalu na Slovensku za účasti svetových majstrov tanga, ktorí budú na festivale vyučovať a vystupovať, s milongami a mnohým iným (bratislavatangofestival.com).

Organizácia workshopov s hosťujúcimi majstrami arg. tanga z celého sveta.

Zverejňovanie bezplatného tangového on-line časopisu (www.gancho.info), ktorý odoberá viac ako 2000 ľudí. Od roku 2012 sme vydali 43 vydaní.

Vystúpenia a podpora charitatívnych podujatí, napr. integrovaná tančiareň za spolupráce s Len Tak Tak Integrovanou tanečnou skupinou, vystúpenie na vianočných trhoch v r. 2015 a pod.)

Organizácia bezplatných verejných koncertov argentínskeho tanga (El Cachivache Quintet v rámci Kultúrneho leta a Bratislavských hradných slávností 2015, šou Tango on Fire v rámci Kultúrneho leta a Bratislavských hradných slávností 2016, atď.)

A mnohé iné…

Ako nás môžete podporiť?

Na to, aby sme mohli pokračovať v našich aktivitách a rozvíjať ich čoraz viac, oceníme Vašu pomoc a podporu. Ak chcete venovať 2% z daní pre organizáciu TangoVida, budete potrebovať nasledovné formuláre (dobrovoľníci, ktorí pomáhali TangoVida min. 40 hodín v roku 2017 jej môžu venovať až 3% – vyžiadajte si od nej potvrdenie): http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=24790

Adresa: Zochova 20, 81103 Bratislava

IČO: 42357250

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK7583300000002000572139 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)